مدرسه سواد رسانه‌ای خلاق رسا

صحبت با کودکان راجع به محتوای پورن در اینترنت

آخرین نوشته های کاربران

کنجکاوی راجع به مسائل جنسی در میان نوجوانان و جوانان امر عجیبی نیست. طبق تحقیقات، از هر ده دانش‌آموز مقطع ۷ تا ۱۱، یک دانش‌آموز از اینترنت برای کسب اطلاعات راجع به مسائل جنسی استفاده می‌کند. ۴۰٪ از پسران در اینترنت به دنبال محتوا‌های پورنوگرافیک می‌گردند که از این مقدار، ۲۸٪ به صورت روزانه یا هفتگی این عادت را داشتند. پدیده پورنوگرافی و محتوا‌های جنسی در واقع یک پاسخ غیرسالم به یک نگرانی سالم شمار می‌آیند.

 

از سنین خیلی کم راجع به موضوعات جنسی با فرزندان‌تان صحبت کنید. رسانه‌های عمومی دائما کودکان را در معرض تصاویر جنسی قرار می‌دهند. شما باید یک ارتباط کاملا باز و صادقانه با کودکان‌تان راجع به این موضوع برقرار کنید تا هر موقع برای‌شان مشکلی پیش آمد، به شما مراجعه کنند.

 

سعی کنید که ارتباط‌‌تان پیوسته باشد. بهترین رویکرد در زمینه مسائل جنسی با نوجوانان و جوانان این است که تصدیق کنیم نیاز آن‌ها به رابطه جنسی، نیازی کاملا طبیعی است. سپس باید با تقویت مهارت‌های تفکر انتقادی کاری کنیم که رفتار‌های مناسبی را در فضای اینترنت از خودشان بروز دهند.

 

راجع به پیام‌های جنسی موجود در رسانه‌های مختلف بحث و گفت‌وگو کنید. به کودکان‌تان کمک کنید تا از تاثیرات آسیب‌زا و مخرب تصاویر ارائه شده در سایت‌های جنسی آگاه شوند. تصاویری که باعث تنزل جایگاه زنان می‌شوند  و مردان را تحت فشار می‌گذارند تا لزوما جنسیت‌شان را حول محور جذابیت‌های جنسی و بی‌ارزش شکل دهند.

 

اطلاعات با کیفیت و مناسب را در اختیار کودکان قرار دهید. نباید منبع دریافت اطلاعات جنسی در کودکان‌تان، سایت‌های پورن باشد. راجع به تماشای سایت‌های پورنوگرافیک، قوانین سفت و محکمی وضع کنید. تحقیقات نشان می‌دهد در منازلی که قوانین مشخصی راجع به سایت‌های مناسب و درست وجود دارد، کودکان به احتمال کمتری به دنبال مطالب پورنوگرافیک خواهند رفت، و حتی اگر هم بروند، بسیار محدود و کمتر از دیگر خانواده‌ها خواهد بود. (به خاطر داشته باشید کودکانی که در استفاده از رایانه‌ها ماهرند، به خوبی می‌دانند که چگونه اثری از فعالیت‌هایشان در فضای مجازی باقی نگذارند. به همین دلیل داشتن یک مکالمه درست و صادقانه با کودکان همیشه از جاسوسی و تعرض یه حریم خصوص‌شان بیشتر جواب می‌دهد).

۰
آخرین نوشته های کاربران

اشتراک گذاری این مقاله

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

©2021 تمام حقوق برای مدرسه سواد رسانه ی خلاق رسا محفوظ است. طراحی سایت : تیم طراحی سایت امید وب

با اعتبارنامه خود وارد شوید

یا    

جزئیات خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

*

code